Веселин Димитров с два медала от ЕП по карате, шотокан в Латвия
Веселин Димитров с два медала от ЕП по карате, шотокан в Латвия / netinfo

Сребърен и бронзов медали спечели Спортист №1 на Кюстендил за 2008 година Веселин Димитров. Състезателят на карате клуб "Шурикен" участва като част от националния отбор на България на 5- то Европейското първенство по карате, в стил шотокан, което се проведе в Daugavpils, Latvia.

Веселин Димитров спечели бронзов медал индивидуално на кумите. Кюстендилецът се класира втори с българския национален отбор в отборната надпревара на кумите.

Каратеката ще трябва да влезе в ролята си и на треньор в края на седмицата. Димитров ще извежда на татамито децата от КК "Шурикен", които са включени в националния отбор за международния турнир "Златен пояс" в Чачак, Сърбия. Старши треньорът Емил Димитров, който е съдия Балканска категория е поканен да съдийства на турнира.