„Новите майстори с изложбата „Слънце на хоризонта в Кюстендил
„Новите майстори с изложбата „Слънце на хоризонта в Кюстендил / netinfo

Втората представителна изложба на школа „Новите майстори" ще се открие днес от 18.30 часа във фоайето на Драматичен театър - Кюстендил. Учениците на Евгени Серафимов ще покажат 43 живописни платна, обединени под общото заглавие „Слънце на хоризонта".

„Изложбата събира творбите на 21 млади кюстендилски таланти, които миналата година изненадаха почитателите на изобразителното изкуство с 32 композиции по картини на Майстора, а тази година ще покажат каква може да бъде живописта на границата между деня и нощта. През миналата година всички картини бяха продадени. Дори на някои от тях бяха направени по няколко копия.Средствата остават за самите художници, като дори един от художниците със събраните средства успя да си плати семестъра си в Художествената академия. От новата ни изложба вече има ангажирани 10 творби. Те могат да се разгледат на нашата страница във Фейсбук", заяви за Дарик Евгени Серафимов.

Новите майстори" с изложбата Слънце на хоризонта" в Кюстендил
netinfo

 

Върху артистичния проект школата работи почти година, като възрастовият диапазон на авторите варира между 9 и 23 години - в проекта специално са включени и едни от първите ученици на ръководителя, сега вече студенти по архитектура, дизайн и стенопис.

За откриването, организаторите - сдружение „Партньори - Кюстендил", са предвидили интересна програма от изпълнения на класическа музика и художествено слово.

Новите майстори" с изложбата Слънце на хоризонта" в Кюстендил
netinfo