Антония Станкова с две победи на Световното първенство по карате
Антония Станкова с две победи на Световното първенство по карате / netinfo

Състезателката на карате клуб “Шурикен”- Кюстендил Антония Станкова е един от 3- та национални състезатели, които постигнаха по 2 победи на Световното първенство по карате в Рабат, Мароко. Словенка с обратен гард спря кюстендилката по пътя й към медалите.

“За първи път срещам съперничка с обратен гард. В България не съм играла с такава”, каза Антония Станкова пред Дарик. За съжаление словенката губи в следващата си среща и не изтегля Антония към малкия финал за 3- 4 място в категорията.

Другите двама кюстендилци на Световното първенство за юноши старша възраст и младежи загубиха в първите си двубой. Веселин Димитров от “Шурикен” отстъпи на балкански шампион от Турция, а Даниел Бумбарски от “Дарис” загуби от руски каратист, заради наказание от непозволени удари.

“На Световното първенство участваха 82 държави и над 2 000 състезатели”, допълни бившият старши треньор на националния отбор, а сега треньор на каратеките в “Дарис” Борислав Иванов, който бе на форума в Мароко.

През февруари е Европейското първенство в Измир, Турция. Следващото световно е през 2011 година в Малайзия.