Александър Костадинов смачка съперник и стана евро шампион
Александър Костадинов смачка съперник и стана евро шампион / БФБ

Александър Костадинов спечели най-голямото си отличие при мъжете, като триумфира с европейската титла по борба, класически стил. Двукратният носител на приза "Спортист №1 на Кюстендил" триумфира във Финландия.
След 4 победи, на финала двукратният световен шампион за юноши бе безапелационен срещу молдовеца Виктор Чиобану, пети от Евро 2013-а, като го победи с технически туш - 11:0.

Александър Костадинов заслужи палмата на най-зрелищния шампион на европейското по борба във Финландия, пише "Труд".
Само за 1,40 мин българското торнадо помете на финала в кат. до 59 кг Виктор Чебану - 11:0. Публиката в "Трио арена" видя невероятно шоу, след като молдовецът се хвърли с отскок като тигър върху рамената на българина в първата секунда. Но така изненада... себе си. Костадинов не трепна и контраатакува с мощно хвърляне. А после около минута разнася Чебану като пазарска чанта по тепиха, докато прекратят срещата с технически туш.

През този сезон Костадинов стана и носител на златния пояс на "Никола Петров". В кариерата си досега има сребро и два бронзови медала от европейски първенства.
Това е втора титла за България от шампионата във Вантаа, Финландия, след като преди ден Станка Златева за шести път в кариерата си стана шампионка.
Любомир Димитров спечели сребърен медал, при най- тежките в кат. до 130 кг.
Спортист №1 на Кюстендил за 2013 година, Владислав Методиев започна с туш срещу литовеца Хридрикас, но в следващия кръг бе спрян от Храбовик, Беларус. Беларусинът загуби в следващия кръг и не можа да изтегли Вацата към малкия финал.