Рицари на огнеборската чест са децата от училище Христо Ботев
Рицари на огнеборската чест са децата от училище Христо Ботев / netinfo
Kупата “Рицари на огнеборската чест” спечелиха децата от клуб “Млад огнеборец” при СОУ “Христо Ботев” - Габрово. Това е отборът, класирал се на първо място в областите състезания по пожаро-приложен спорт.

Учениците са представили габровска област на проведеното VІІІ републиканско състезание “Млад огнеборец” за деца на възраст между 12 и 16 години. В спортната надпревара са взели участие 28 отбора от страната.

Състезанието е разделено в две дисциплини - “Бойно разгръщане на състезателна пътека” и “400 м. щафетно бягане с препятствия”.

В първата дисциплина габровските млади огнеборци са се класирали на VІІ-мо място, във втората – на ІV-то, а в крайното комплексно класиране, отборът е заел пето място в националната надпревара.