/ МВР
Приключиха ХXI Републикански състезания на младежките противопожарни отряди „Млад огнеборец”. В комплексното класиране купата спечели отрядът на шуменското IX ОУ „Панайот Волов".

През двата състезателни дни на ХXI Републикански състезания на младежките противопожарни отряди „Млад огнеборец – Албена 2022” г. учениците показаха завиден спортен дух и много добри технически умения. Надпреварата беше между достойни противници, които демонстрираха сили, знание и възможности за справяне с препятствията.

МВР

С резултат от 100,77 точки в дисциплината “400 метра щафетно бягане с препятствия” първо място извоюваха младежите от СУ „Никола Й. Вапцаров“, Айтос. На по-малко от 1 точка от първенеца остана отборът на СУ „Васил Левски“, Троян. Бронзовото трето място в тази дисциплина зае отрядът на IX ОУ „Панайот Волов“, Шумен.

Вчера до победата в дисциплината “Бойно разгръщане на състезателна пътека” стигнаха учениците от шуменското IX ОУ „Панайот Волов“. Второто място завоюваха младежите от чирпанското СУ „Пейо К. Яворов“, а трети останаха представителите на айтоското СУ „Никола Й. Вапцаров“.

МВР

В комплексното класиране купата спечели отрядът на IX ОУ „Панайот Волов“, Шумен. Те ще представят страната ни в международните игри, които ще се проведат тази година в Словения. Младите огнеборци от СУ „Никола Й. Вапцаров“, Айтос заслужено взеха сребърните медали. Трето място зае отрядът от СУ „Пейо К. Яворов“, Чирпан.

МВР

Всички участници получиха грамоти за своето участие, а победителите – предметни награди. Съорганизатори на младежкото съревнование са ГД “Пожарна безопасност и защита на населението”, Министерството на образованието и науката и Министерството на младежта и спорта.

Дните на младите огнеборци се провеждат с активната подкрепа на Българската федерация по пожароприложен спорт и к.к. „Албена“.