Добрички лекоатлети с бронзови медали от държавно първенство
Добрички лекоатлети с бронзови медали от държавно първенство / netinfo

Лекоатлетите на клуб "Добруджа 99" Йордан Петров и Радосвета Симеонова спечелиха бронзови медали на националния шампионат на 10 000 метра на писта, който се проведе в Русе.

При мъжете категоричен шампион е Йоло Николов(Атлетик-Мездра), следван от Валентин Паскалев и Йордан Петров. В бягането участва и националният рекордьор на 3000 м стипълчейз Митко Ценов (Атлет – Мездра), но се отказа, както и един от фаворитите – Иван Попов (Берое – Стара Загора).

Милица Мирчева (Атлет – Мездра) преодоля 25 обиколки за 39:15.33. Второто място зае Маринела Нинева (Локомотив – Дряново) с 39:46.65, а третото - шампионката в спортното ходене Радосвета Симеонова (Добруджа 99 – Добрич) с 40:05.57.

Злати Димитров от добричкия клуб финишира 4-ти при юношите старша възраст в силно бягане. Днес лекоатлетите на клуба ще участват в маратон Варна,а подготовката им е насочена към полу-маратонската дистанция от 21 км. през следващата седмица в Плевен.