Славия настигна Левски
Славия настигна Левски / netinfo
В мач от 19-я кръг на А група Славия стигна до драматична победа с 2:1 срещу Марек и по този начин „белите” настигнаха Левски във временното класиране.

В 8-та минута след контраатака на Марек, Нуредин навлезе в наказателното поле на домакините и хладнокръвно отбеляза под плонжа на Господинов за 0:1.

В 32-та минута Владо Иванов подаде на Симонович в наказателното поле на Марек, сърбинът стреля, но топката рикошира в крак на защитник на гостите.

Осем минути по-късно Керчев подаде на Коприваров, който бе съборен в наказателното поле на Марек и съдията Мартин Богдев даде дузпа за „белите”.

В 41-та минута Николай Петров бе точен от бялата точка и двата отбора се оттеглиха на почивката при резултат 1:1.

В 52-та минута Илия Илиев шутира от границите на наказателното поле, но Белчев с мъка изби топката.

В 87-та минута Орлин Орлинов нахлу в наказателното поле на Марек, след което шутира в тялото на футболист на гостите.

В 90-та минута Златковски изведе Симонович зад защитата на Марек и сърбинът излезе сам срещу Белчев и реализира победното попадение за Славия.