Шахтьор в Шампионската лига след драма
Шахтьор в Шампионската лига след драма / netinfo
Шахтьор Донецк влезе в групите на Шампионската лига след невероятна драма в реванша със Залцбург. Новината е добре дошла за феновете на българските ЦСКА и Литекс защото двата тима запазват шансовете си да бъдат поставени в първия редовен кръг от турнира за Купата на УЕФА.

На стадион „Олимпийский” в миньорския украински град домакините се наложиха с 3:1 над австрийците и с общ резултат от двата мача 3:2 продължават напред в турнира.

Мачът започна много лошо за водения от Мирча Луческу тим. Мейер откри за фирмения тим на енергийната напитка „Ред Бул”. Спасението за домакините бе да вкарат три безответни гола. И украинския тим започна да изпълнява плана си.

В 9-та минута голмайсторът на италианската Серия А Кристияно Лукарели изравни. Щастливата развръзка за Шахтьор настъпи в последния четвърт час на мача. В 78-та минута мексиканската звезда Нери Кастийо направи 2:1 от дузпа, а в 86-та бразилецът Брандао вкара скъпоценното за „миньорите” попадение.