Льо Ман си върна на Лион за Купата на Лигата
Льо Ман си върна на Лион за Купата на Лигата / netinfo
Миналогодишният финалист Лион отпадна на четвъртфиналите в турнира за Купата на Лигата след загуба с 0:1 от Льо Ман. Единственото попадение в срещата бе реализирано в средата на първото полувреме, което обаче бе достатъчно за отбора-домакин, който съумя да запази скромната си преднина до последния съдийски сигнал, а с това и да се поздрави с преминаването си в следващия етап на надпреварата.

В герой за Льо Ман се превърна 26-годишният полузащитник Дайсуке Матсуи, който прати топката в мрежата в 28-та минута на двубоя.

Въпреки опитите на Лион да стигне до изравнителното попадение, голът на японеца бе повече от достатъчен, за да прати домакините на полуфиналите в Купата на Лигата.

Любопитното е, че преди около една година, на същия етап от надпреварата двата отбора отново се изправиха един срещу друг, но тогава победител със същия резултат бе Лион.

Останалите срещи от четвъртфиналите са по-късно днес: ПСЖ – Валенсиен, Ланс – Нанси и Оксер – Марсилия.