Бока Хуниорс спечели Копа Либертадорес
Бока Хуниорс спечели Копа Либертадорес / netinfo

Бока Хуниорс спечели Копа Либертадорес за шести път в своята история след победа с 2:0 над Гремио като гост на финала.

Първата среща от между двата отбора завърши при резултат 3:0 в полза на Бока и с общ резултат от 5:0 аржентинците вдигнаха триумфално купата.

С най-голям принос за успеха бе звездата на тима Хуан Роман Рикелме, който вкара двата победни гола за своя отбор. Бившият футболист на Барселона изигра решаваща роля за победата на своя тим, при последния си мач с екипа на аржентинците.

Хуан Роман Рикелме реализира в 69-та, а девет минути по-късно оформи крайния резултат. Гремио също имаше своя шанс за почетно попадения във финалната серия, но домакините изпуснаха да реализират от дузпа в 85-та минута.

Отборът на Бока спечели за шести път Копа Либертадорес и се прицели в рекорда поставен от Индепендиенте, който има седем триумфа зад гърба си.