Аржентина не допусна изненада на старта на Копа Америка
Аржентина не допусна изненада на старта на Копа Америка / netinfo
Един от фаворитите за спечелване на Копа Америка – Аржентина, стартира с победа тазгодишното издание на турнира. В мач от група С, „гаучосите” разгромиха с 4:1 САЩ. Пред очите на легендата Диего Марадона аржентинците спечелиха първите си три точки.

САЩ откри резултата от в 9-та минута от дузпа. Еди Джонсън бе фаулиран в наказателното поле и последният не пропусна да отбележи от бялата точка.

„Гаучосите” не останаха длъжни и само 120 секунди по-късно изравниха чрез Ернан Креспо, който се оказа на точното място след разбъркване в наказателното поле от пряк свободен удар.

Въпреки видимото преимущество на аржентинците до трети гол през първото полувреме не се стигна.

Едва 64-та минута се оказа решаваща. Отново Ернан Креспо се оказа най-съобразителен и направи резултата 2:1.

В 78-та Аймар се възползва от подаване на Хайнце, за да увеличи преднината за аржентинците. Седем минути след това влезлият като резерва Карлос Тевес оформи крайното 4:1 след чудесен пас от страна на Рикелме.

Така Аржентина е единственият отбор, сочен за фаворит на Копа Америка, който не поднесе изненада, а победи своя съперник, при това с категоричен резултат.

В другата среща от група С Парагвай разби Колумбия с 5:0.