/ БГНЕС
От началото на 2019 г. Народното събрание е приело 43 закона, 60 решения и обръщение към българския народ по повод на 140-ата годишнина от Учредителното събрание, сочи справка за законодателната дейност на Народното събрание. Тя е подготвена от Дирекцията "Пленарни заседания, парламентарен контрол и финални текстове" и парламентарния пресцентър.

БГНЕС

За периода от 11 януари до 25 април т.г. в парламента са внесени 60 законопроекта, като 31 от тях са на народни представители. Постъпили са 58 проекта за решения, от тях 47 са от депутати. На тържествена сесия във Велико Търново беше прието Обръщение на 44-ото Народно събрание към българския народ по повод на 140-ата годишнина от Учредителното събрание и приемането на Търновската конституция.

Народните представители от 44-то НС апелираха за единност и дълг към традициите (СНИМКИ)

Сред приетите от Народното събрание нови закони са Закон за социалните услуги, Закон за защита на търговската тайна, Закон за преброяване на населението и жилищния фонд в Република България през 2021 г. и Закон за преброяване на земеделските стопанства в Република България през 2020 г. Парламентът е гласувал промени в Наказателния кодекс, в Кодекса за социално осигуряване, в Закона за лечебните заведения, в Избирателния кодекс и др.

По-строги наказания: Доживотен затвор за убийство при домашно насилие

От началото на годината парламентът е имал 45 редовни пленарни заседания и едно извънредно заседание. Използваното време за осъществяване на контролната функция на парламента през шестата сесия на 44-то Народно събрание е 52 часа и 9 минути. Парламентарен контрол е провеждан в 15 пленарни заседания.

БГНЕС

В Народното събрание от 11 януари до 25 април т.г. са постъпили 454 въпроса и 19 питания. В този период са проведени 16 изслушвания на министри и разисквания по две питания.

Парламентът прие окончателно Закона за социалните услуги
Членовете на правителството са отговорили на 428 въпроса и 16 питания. На най-много въпроси и питания са отговорили министърът на регионалното развитие и благоустройството Петя Аврамова - 134, министърът на финансите Владислав Горанов - 87, министърът на здравеопазването Кирил Ананиев - 47, министърът на земеделието, храните и горите Румен Порожанов - 21, министърът на околната среда и водите Нено Димов - 19, министърът на образованието и науката Красимир Вълчев - 18, министърът на културата Боил Банов и министърът на труда и социалната политика Бисер Петков - по 16, министърът на вътрешните работи Младен Маринов - 12, вицепремиерът по правосъдната реформа и министър на външните работи Екатерина Захариева - 10, и т.н.

БГНЕС

Най-много въпроси и питания са отправили народните представители Георги Гьоков - 68, Иван Валентинов Иванов - 48, Илиян Тимчев и Анелия Клисарова - по 44, Георги Йорданов - 43, Георги Михайлов - 41, Валентина Найденова - 38, Иван Ибришимов - 37, Георги Свиленски - 30, Любомир Бонев - 21, Надя Клисурска-Жекова - 17, и т.н.

От ПГ "БСП за България" са внесли най-много въпроси и питания - 310 въпроса и 11 питания. От ПГ на ГЕРБ са отправили 96 въпроса и 8 питания, от ПГ "Воля - българските родолюбци" - 19 въпроса, от ПГ "Обединени патриоти" - 17 въпроса, и от ПГ на ДПС - 9 въпроса.