Задържаха 22-годишен ало-измамник
Задържаха 22-годишен ало-измамник / Dariknews.bg

22-годишен горнооряховец е задържан като извършител на телефонна измама, потърпевша от която е 68-годишна жена от Провадия, съобщиха от полицията. На 31.03.2014 г. жената получава обаждане по телефона, при което мъжки глас ѝ обяснява, че неин близък ѝ изпраща багаж, в който има пари, но за да получи пратката, тя трябва да се обади на определен телефон.

Възрастната жена се обажда и отсреща и казват, че трябва да приготви 6000 лв., за да получи багажа. Заплашват я, че ако не го направи, ще предадат пакета в полицията, а в него имало опасни неща. Жената обяснява, че няма толкова пари и предлага златни накити (около 50 грама ). Малко по-късно непознато за нея лице носи чанта, която отказва да ѝ предаде, преди да получи накитите. Взимайки ги, бързо се оттегля в неизвестна посока, а след като вижда съдържанието на чантата жената разбира, че е измамена.

След проведените оперативно-издирвателни действия извършителят  е установен и задържан за 24 ч. в РУП. С постановление на прокурор от РП-Провадия му е наложена мярка за неотклонение “задържане” за срок от 72 часа. Работата по случая продължава, води се дознание.