“Светкавица” се изненада от победата си в Разград
“Светкавица” се изненада от победата си в Разград / Радка Минчева
35490
  • “Светкавица” се изненада от победата си в Разград

"Надявах се на победа в Разград, но не я очаквах" - така коментира резултата от мача "Лудогорец"-"Светкавица", завършил 0:1, треньорът на гостите Пламен Донев.

Единственият гол в срещата вкара Невен Венков от "Светкавица", това стана в 63-тата минута.

Светкавица се изненада от победата си в Разград

През първото полувреме домакините играха по-добре, но направиха 4 пропуска пред вратата на гостуващия тим. През второто трудно достигаха до голови положения.

Разочарована от играта и от резултата част от 3000-ната публика тръгна към изходите на Градския стадион в Разград десетина минути преди края на мача, ултрасите обаче останаха верни на тима и точно тогава запяха Химна на България.

Сред зрителите бе румънският футболист Еуген Трика, когото след срещата треньорът на "Лудогорец" Ивайло Петев обяви като свой приятел и бивш съотборник. Наставникът отрече плъзналите слухове, че Трика може да стане играч на разградския отбор, обясни, че той се е отказал от футбола от 1 година.

След този мач "Лудогорец" завършва есенния полусезон на 7-мо място в класирането на Източна "Б"-група, а "Светкавица" със същия точков актив - 21 точки - на 5-то място.

В прикачените звукови файлове чуйте мненията на двамата треньори за мача.

"Лудогорец" Разград - "Светкавица" Търговище 0:1(0:0)

"Лудогорец" - Мирослав Григоров - капитан, Емил Тренков, Даниел Граматиков, Жеко Йорданов, Радослав Комитов, Радослав Анев, Диан Димов, Шенер Ремзи, Сюлейман Шакиров (67 мин. - Георги Каранейчев), Росен Каптиев, Ерай Салиф (74 мин. - Григор Георгиев),

Старши треньор - Ивайло Петев

"Светкавица" - Иван Георгиев, Максим Недев, Славчо Моколаров (Никола Николов), Невен Венков, Даниел Генов (Христо Александров), Христо Атанасов, Ивайло Петров, Калоян Николов (Мирослав Великов), Ивайло Русев, Румян Стоянов - капитан, Георги Дамянов

Старши треньор - Пламен Донев

Гл. съдия - Асен  Николов (Пазарджик), помощници - Христо Шиндаров (Пазарджик) и Илко Томов (Пловдив), четвърти съдия - Веселин Гацев (Шумен), делегат - Георги Касев (София)

Жълти картони:Радослав Анев, Георги Каранейчев и Жеко Йорданов от "Лудогорец"; Славчо Моколаров, Даниел Генов, Христо Атанасов, Мирослав Великов, Никола Николов от "Светкавица".