Нулево реми на Лудогорец, остава първи, но заедно с ЦСКА
Нулево реми на Лудогорец, остава първи, но заедно с ЦСКА / netinfo

Черноморец и Лудогорец завършиха 0:0 в дербито на 13-ия кръг в А група. По този начин разградчани вече не са едноличен лидер и заедно с ЦСКА имат по 32 точки. Черноморец остава на 3-о място с 27 точки. Двата състава изиграха много здрав мач, с движение през всичките 90 минути. Само около 1000 души изгледаха на живо сблъсъка, заради студеното време и късния час.

Първото полувреме премина при доста сериозна битка в средата на терена, като двата отбора редуваха преимуществото си в различни периоди от частта.

В 13-ата минута след страхотен рейд на Асис през центъра, той успя да преодолее четирима играчи на Лудогорец, но не успя да намери Андонов на точното място. Само две минути по-късно гостите бяха близо до гол. Мирослав Иванов успя да преодолее двама защитници на Черноморец отляво и отправи удар към вратата на Колев, но стражът спаси.

След 20-ата минута гостите от Разград взеха инициативата и в 21-ата и 25-ата бяха близо до гол. Десният бранител Шоко влезе в пеналта и подаде на Генчев, който обаче не нанесе точен удар.

Четири минути по-късно много добра атака на Лудогорец премина през Гъргоров по лявото крило, който центрира за Марселиньо, но ударът му по земята беше блокиран от шпагата на капитана на "акулите" Траян Дянков.

След почивката бургазлии взеха инициативата и постепенно упражниха натиск. В 58-ата минута чудесна атака от дясно на Жужу завърши с негово центриране към Лоривал Асис на задна греда, но ударът на бразилеца не беше точен.

След 80-ата минута домакините създадоха една много добра атака чрез резервата Венцислав Христов, който проби и влезе от ляво към центъра, но ударът му беше неточен. В 84-ата минута Станислав Генчев пък стреля неточно от 12 метра.

състави:

Черноморец: Стоян Колев, Траян Дянков, Николай Николов, ЕнисХайри, Жереми Фо-Поре, Лоривал Асис, Радостин Кишишев, Тодор Паланков (81- Яни Пехливанов), Жугурта Амрун-Жужу, Абел Анеси, Георги Андонов (80- Венцислав Христов)

Лудогорец: Урош Голубович, Гийерме Шоко (68- Юре Травнер), Лубомир Гулдан, Александър Барт, Йордан Минев, Станислав Генчев,Марселиньо, Емил Гъргоров (90- Кристиан Кабаселе), Мирослав Иванов (84- Иван Стоянов), Светослав Дяков, Михаил Александров