Тенис талантът от Кюстендил, Виктор Атанасов спечели турнир от веригата Kinder+ Sport / ТК“Осогово-Елит“
Кюстендилският състезател Виктор Атанасов от клуб "Осогово Елит" спечели петия турнир по тенис на корт от веригата „Kinder+ Sport" в България, който се проведе във Варна. Той стана шампион във  възрастовата група 10 г.
119 млади тенисисти взеха участие в надпреварата, която се проведе през уикенда на кортовете на ТК "Черно море Елит". В турнира участваха деца от четири възрасти до 9 г., до 10 г., до 11 г. и до 12 г. За трета поредна година България организира турнири от тази верига. Наградите на призьорите връчи Огнян Илиев – вицепрезидент на Българска федерация по тенис.

ТК“Осогово-Елит“

При момчетата до 10 г. Виктор Атанасов (ТК "Осогово Елит", гр.Кюстендил) победи във финала с 4-1 Брайън Димов (ТК "Черно море Елит ", гр.Варна). В мач за третото място Кристиян Стефанов (ТК "Диана", гр.София) се наложи с 4-2 над Берк Шакир (ТК "Шуменец", Шумен).
След пет оспорвани срещи включително и срещу настоящия лидер в класирането по точки Калоян Шиков, Виктор успя да се наложи и да грабне купата в конкуренцията на 28 тенисисти, каза за Дарик треньорът на тенисиста Ивайло Илиев.

В рамките на шест турнира от март до август във възрастовите групи до 9, 10, 11 и 12 г. българските деца се съревновават помежду си, за да излъчат представителите на България за международните финали. Там участие ще имат също така и националните шампиони по проекта от Австрия, Германия, Унгария, Израел, Малта, Люксембург, Полша, Монако, Ирландия, Италия и Франция.
Финалният международен турнир ще се проведе между 17-ти и 20-ти октомври в „Монте Карло Кънтри клуб", Монте Карло.
Следващият турнир от веригата „Kinder+ Sport"ще се проведе на кортовете на българския национален тенис център гр.София.

Интензивните тренировки продължават на кортовете на ул.“Илинден“ №7 под ръководството на треньора Ивайло Илиев. /0988 73 19 24/