Кюстендилски лекоатлети с медали от Децата на София
Кюстендилски лекоатлети с медали от Децата на София / Влади Владимиров

Златен и бронзов медал спечели състезателят на клуб "Пауталия" Мартин Димитров от турнира по лека атлетика "Децата на София". Съотборникът му Даниел Цинцов завоюва сребърен медал.

300 лекоатлети от цялата страна и Сърбия се състезаваха на четвъртото издание на турнира „Децата на София", който се проведе ден след празника на столицата ни - на 18
септември на стадиона на Националната спортна академия „Васил Левски".
Дисциплините, в които се състезаваха децата са: 60 м, 100 м, 300 м, 1000 м,
скок на дължина и тласкане на гюле. Атлетите бяха разделени в четири
състезателни групи - момичета и момчета под 11 г. (родени 2000 г. и по-малки),
момичета и момчета под 14 г. (родени 1997, 1998, 1999 г), момичета и момчета
под 16 г. (родени 1995 г. и по-малки), юноши и девойки младша възраст.
Мартин Димитров бе най- бърз на 60 метра, при момчетата до 14- годишна възраст. Възпитаникът на треньора Владимир Табаков постигна резултат 7, 9 сек. Димитров участва и в горната възрастова група, до 16 години, като се класира 3- ти на 300 метра, с време 41 сек. Той е републикански шампион и рекордьор на четирибой при 14- годишните.

Другият кюстендилец, Даниел Цинцов спечели сребърен медал на 100 метра с 11, 6 сек., при юношите до 18- годишна възраст. В същата дисциплина Благослав Семерджиев от "Пауталия" е 11- ти.

"Състезанието беше много силно, а децата получиха хубави награди. До края на годината може би ще участваме на още един турнир", каза за Дарик треньорът Владимир Табаков.