Кирил Георгиев спечели първия турнир Опен Юнион Ивкони в Дупница
Кирил Георгиев спечели първия турнир Опен Юнион Ивкони в Дупница / netinfo

Гросмайстор Кирил Георгиев от отбора на „Локомотив" София спечели първия шахматен турнир „Опен Юнион Ивкони", който се проведе в Дупница. Втори се класира Методи Стойнев от Дупница, а трети Сашо Николов от София.

При жените купата спечели Димитринка Братимирова от Перник и тук второто място е за представител на домакините от Дупница- Стефи Бедникова, трета е Емилия Георгиева от „Локо" София. При най- малките до 8 години купа получи Костадин Джалев от „Виктори" Благоеград. Първото място при ветераните е за Асен Анев. Беше направено и класиране на местните шахматисти първи е Владимир Дяков, втори Петър Савов, трети Страхил Томов, всички от ШК „Капабланка".

В турнира се включиха 96 състезатели от Югозападна България, Пловдив и София, както и двама шахматисти от Македония. Общият награден фонд беше 2 840 лв., като класиралите се на първо място получиха по 500 лв.