Христо Пенов не даде шанс на конкурентите си в Хасково с 4 победи
Христо Пенов не даде шанс на конкурентите си в Хасково с 4 победи / Личен архив

Кюстендилецът Христо Пенов бе безапелационен във втория кръг от Републиканския шампионат по картинг, който се проведе на пистата в Хасково. Състезателят на картинг клуб „Кюстендил" спечели битката във всичките 4 манша / считани за два кръга /, който се проведоха на пистата. След като в първия кръг в Кюстендил Христо Пенов 4 пъти завърши втори, сега пилотът от Кюстендил не даде шанс на съперниците си. В две от състезанията зад него завърши Николай Петров (Русе Кар Моторспорт), а в другите две Кристиян Христов (BVA Рейсинг Тийм). Така Пенов излезе начело в шампионата със 181 т., следван от Христов със 165 и Петров с 138 т.
Другият представител на кюстендилския клуб в клас „Ротакс Джуниор" Дейвид Митов се класира на 5- то място. Македонското попълнение на КК „Кюстендил" Яне Тръпков финишира на 3 и 4- то място в клас „Мини".
Шампионът Владимир Арабаджиев записа две победи, в двата манша във висшия клас KZ2. В клас „Мини" доминира Александър Коларов. В клас „Мини БГ", след като спечели първите 2 манша в събота, Никола Цолов записа 3-то и първо място в неделя. Така Цолов спечели най-много точки от двата кръга. Той води убедително в шампионата с 60 точки пред Мартин Янков.
Следващият кръг от българския шампионат по картинг ще се проведе в Румъния.