Два бронзови медала за Дарис от мини световното Turkish open
Два бронзови медала за Дарис от мини световното Turkish open / netinfo

Юлиян Захариев спечели два бронзови медала за карате клуб "Дарис"- Кюстендил от много силния международен турнир "Turkish open". Той се състезава при 8- 9- годишните, в конкуренцията на над 40 каратеки от цял свят. Захариев игра 5 срещи на ката и се класира трети. На кумите, в категория до 48 кг. той също се качи на почетната стълбичка.
Даниел Крумов игра много добре при юношите старша възраст и стигна до битка за бронзовото отличие, но отстъпи пред състезател на домакините, в категория до 52 кг.
Часовниците си свериха Вилхем Вилхемов, който постигна две победи на ката, Иван Иванов, който има по една победа на ката и кумите, Александър Стефанова, който спечели по една среща в двете дисциплини и Бойко Парлапански.
Треньорът Борислав Иванов отбеляза, че в турнира от "Златната лига" са участвали над 1 500 каратеки от 44 държави. Той ще заведе в края на тази седмица 18 състезатели на международния турнир "Гази Баба оупън" в Скопие, Македония.