Уругвай се подигра с Перу в световна квалификация
Уругвай се подигра с Перу в световна квалификация / netinfo
Нападателят на Атлетико Мадрид Диего Форлан реализира хеттрик, а Уругвай разгроми Перу с 6:0 в първи мач от шестия кръг на квалификациите за Мондиал 2010 в зона Южна Америка.

Партньорът на Форлан в атаката Карлос Буено добави две попадения, а резервата Себастиан Абреу оформи разгрома в края.

Форлан откри резултата в осмата минута, когато беше намерен в добра позиция от Игнасио Гонсалес и прехвърли вратаря Леао Бутрон.

В 38-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа след спорно нарушение на Паоло Гереро срещу Диего Годин. Перуанците бурно оспориха решението на рефера Пабло Посо. Форлан беше точен от бялата точка, а Гереро продължи да недоволства, заради което получи втори жълт и червен картон.

До края уругвайците доминираха. Форлан оформи хеттрика си след точен удар с глава. След час игра Буено вкара с глава след центриране от корнер, а осем минути по-късно отново той се разписа след двойно подаване с Гонсалес.

В последната минута Абреу вкара и шестия гол за домакините, които се изкачи на четвърто място в класирането с 8 точки от 6 мача. Лидер е Парагвай с 13 точки от 5 срещи.