Сепахан с победа на световното клубно първенство
Сепахан с победа на световното клубно първенство / netinfo
Иранският клуб Сепахан ще се изправи срещу японския Урава Ред Даймъндс в следващия кръг на световното клубно първенство в Токио, след като днес победи новозеландския Уайтъкиър Юнайтед с 3:1.

Сепахан, който загуби точно от Урава Ред финала на Азиатската шампионска лига, поведе с 2:0 още в първите четири минути на мача срещу новозеландския отбор.

Емад Мохамед изведе Сепахан напред в резултата в третата минута, а една минута по-късно, той отбеляза отново за 2:0. Играчът на иранския тим можеше да стане първият футболист, направил хеттрик на шампионата, но пропусна от чисто положение в 24-та минута.

Абдул Уахаб Абу Ал Хаил направи 3:0 в 47-та минута, а Дарън Базъли успя да вкара почетното попадение за новозеландския тим в 74-та минута.

Така, Сепахан ще играят с Урава в понеделник на „Тойота Стейдиъм”. Фаворитите в надпреварата са Милан и Бока Хуниорс, които ще се включат след следващия кръг на турнира.