Конкурентите ни за Евро 2008 също бият
Конкурентите ни за Евро 2008 също бият / netinfo

Основните съперници на България за първите две места в квалификационна група “G” за Евро 2008 – Холандия и Румъния, също спечелиха в своите срещи – съответно срещу Беларус и Албания.

“Лалетата” победиха с 3:0 Беларус в Айндховен с две попадения на Робин Ван Перси и едно на Дирк Кюйт. Играчите на Марко Ван Бастен трудно пробиваха окопалите се в своята половина гости, въпреки превъзходството си през целия мач.

В Тирана Румъния надигра домакина Албания с 2:0, но успехът дойде трудно. Играта бе равностойна до 65-ата минута, когато Никулае Дика се възползва от грешка на албанската отбрана и откри резултата.

Десет минути по-късно Адриан Муту покачи на 2:0 за гостите от дузпа. Наказателният удар беше отсъден за спъване в наказателното поле на играча на ЦСКА Флорентин Петре. Следващите мачове в групата са на 7 октомври. Срещите са: България – Холандия, Румъния – Беларус и Словения – Люксембург.