Ивет Лалова със самочувствие на четвъртфинал, Тезджан и Инна – не
Ивет Лалова със самочувствие на четвъртфинал, Тезджан и Инна – не / netinfo
Ивет Лалова се класира за четвъртфиналите в най-атрактивната дисциплина на олимпийския турнир по лека атлетика в Пекин - 100 метра. Другите две българки в надпреварата – Тезджан Наимова и Инна Ефтимова, отпаднаха още след първия старт.

Националната рекордьорка на България (10.77 секунди) спечели безапелационно своята серия. Софиянката спря хронометрите на 11.33 секунди, което й бе достатъчно да остави съперничките си от седма серия зад гърба си. По този начин спринтьорката ни показа, че има сили и амбиции за нещо повече, въпреки голямата конкуренция.

Тезджан Наимова прекрати участието си в Китай, след като записа време 11.70 и остана седма в серията си. Точно преди две години – на 16 август 2006, при това точно в Пекин, Тезджан Наимова изгря за света със световните си титли при девойките на 100 и 200 метра. През този сезон възпитаничката на Стойко Цонов бе далеч от личния си резултат (11.04), за което допринесоха както контузиите, така и фактът, че не успя да участва в много международни стартове.

Третата българка на 100 метра при жените – Инна Ефтимова, зае четвърто място в своята серия, а с 11.67 секунди остана извън най-добрите 10 времена, които можеха да я придвижат към следващия етап.

Младата ни надежда Инна Ефтимова постигна най-добрия си личен резултат преди два месеца в София – 11.26. Дебютантката ни на Олимпийски игри спечели сребърен медал на 100 метра и бронзов на 200 метра от Европейското първенство за девойки през миналата година, но не успя да покаже пълния потенциал от възможностите си в Пекин и остана извън четвъртфиналите. Инна обаче отново ще има шанс да се докаже, но в надпреварата на 200 метра.

Сочените за лидери в дисциплината 100 метра – бившата световна шампионка Тори Едуардс (САЩ), Ким Геверт (Белгия), олимпийската и световна вицешампионка Лорин Уилямс (САЩ) и европейската рекордьорка Кристиан Арон (Франция), продължават напред.

Четвъртфиналните серии в най-атрактивната дисциплина в олимпийския турнир по лека атлетика – 100 метра, ще стартират в 15.35 часа българско време.