Червенков и Хартс напред за Купата на Шотландия
Червенков и Хартс напред за Купата на Шотландия / netinfo
Отборът на Хартс, воден от българският наставник Ангел Червенков, се класира за третия кръг на турнира за Купата на Лигата в Шотландия. „Сърцата” се наложиха с 2:0 като гости на Стърлинг Албион. Българският футболист на Хартс Бранимир Костадинов не попадна в групата на Червенков.

Резултатът за гостите откри Дривър в 39-та минута. Второто попадние в срещата бе дело на Кингстън, който се разписа в 53-та минута.

След днешния си успех Червенков може да спечели доверието на своите работодатели. Хартс започна изключително слабо сезона във Висшата лига на Шотландия и след първите четири кръга отборът има само 2 точки и се намира на 10-о място. Както Гонг съобщи, президентът на клуба Владимир Романов е готов да уволни българския специалист след разгромната загуба от Селтик (0:5). Победата и участието на Хартс в следващия етап на турнира за Купата може да променят решението на литовския бизнесмен.