Болтън и Рединг се закотвиха на дъното
Болтън и Рединг се закотвиха на дъното / netinfo
Болтън и Рединг продължават със слабите си изяви от началото на новия сезон в Премиършип. Двата отбора записа нови поражения в петия кръг на Висшата лига.

Болтън загуби с 1:2 от Евертън. Айегбени откри резултата в 12-та минута, но Анелка изравни в 55-та. Победният гол за „карамелите” отбеляза Лескът в 90-та минута.

Уест Хем не даде никакви шансове на Болтън и постигна класическа победа 3:0. Победата за лондончани донесоха Крейг Белъми в 7-та минута и Матю Етърингтън, който бе точен на два пъти в 49-та и 90-та минута.

Нюкясъл надделя с 1:0 над Уигън, а единственият гол в срещата отбеляза Майкъл Оуен в 87-та минута. Гостите завършиха мача с човек по-малко, след като Кевин Килбейн бе изгонен в самото начало на второто полувреме.

Мидълсбро победи с 2:0 Бирмингам. Головете за домакините отбелязаха Дейвид Уйтър в 12-та минута и Стюарт Даунинг в 37-та.