Ангелов и Рангелов минаха последния тест
Ангелов и Рангелов минаха последния тест / netinfo
Немският Енерги Котбус, където играят българите Станислав Ангелов и Димитър Рангелов, постигна победа с 2:1 в последната си проверка преди старта на Бундеслигата следващата седмица. Противник на германците бе холандският елитен Вилем ІІ.

Бранко Йелич се разписа два пъти в рамките на минута – в 78-та и 79-та, за да донесе успеха на Енерги. Това бе първи домакински двубой за тима от Котбус след 14 поредни гостувания, като пред феновете бе представено новото попълнение Сано Павичевич.

И двамата българи в състава на Боян Прашникар започнаха като титуляри. Митко Рангелов бе заменен на полувремето Жуля, докато Ангелов отстъпи мястото си на Ривич в 73-та минута.

Енерги Котбус изигра много добър мач и показа пълна концентрация пред всичките 90 минути. Домакините диктуваха събитията на терена и имаха още положения да поведат в резултата.

Сезонът за Енерги стартира още тази събота, с участие за Купата на Германия срещу аматьорите от Тенис Борусия.