Избирателите са лишени от възможността да направят своя избор според Алексей Петров
Избирателите са лишени от възможността да направят своя избор според Алексей Петров / снимка: Sofia Photo Agency, архив
Избирателите са лишени от възможността да направят своя избор според Алексей Петров
45567
Избирателите са лишени от възможността да направят своя избор според Алексей Петров
  • Избирателите са лишени от възможността да направят своя избор според Алексей Петров

Кандидатът за президент Алексей Петров бе днес на предизборна обиколка в Търговищка област. На среща със симпатизанти в областния град Петров разясни своята програма, говори за жаждата за власт, която държи България в залог, както и за това как сегашното управление подлага на натиск малкия и средния бизнес.

Дискусията, която днес в Търговище кандидатът на президент Алексей Петров проведе със свои съмишленици и симпатизанти, започна с коментар на последиците от случая в Катуница:

„Даже националната сигурност покрай случая в Катуница и други прояви в поведението и действията на Борисов показват, че в момента наистина страната е в залог, при това по безпрецедентен начин, на жаждата за власт. Видяхме какво стана в тази ситуация, когато в Катуница един криминален случай, един трагичен случай беше използван и беше режисирано наистина едно напрежение точно с една-единствена цел - да се получи дивидент в тези избори. Това е случай, той е вече публично известен, ясно е за какво е ставало дума. Но въпросът е друг. Предстоят ни избори. Ние сме екип, които искаме да се състезаваме. Виждаме, че управляващите правят невъзможното да не се състои дебатът, да не се състои състезание. В момента българският избирател, българските граждани са лишени от възможността да направят правилния избор".

Според Алексей Петров избирателите са лишени от възможността да направят своя избор, тъй като на участници в предизборната надпревара не са дава възможност за открит дебат и излагане на програми и платформи. Според него никой няма право да каже нещо различно от това, което казват партиите.

„Това ли е гражданското общество на България след 22 години? В крайна сметка всички тези усилия за пазарна икономика и за демократичен модел се оказаха напразни. Никой в момента няма право в една кандидат-президентска кампания да каже нещо различно от това, което трябва да кажат партиите, които може и да направят една привидна полемика или диспут в някоя от медиите и след това зад кулисите да се качат заедно в лодката на далаверата. Това е България в момента. Сигурно е , че някой ден - да , ще стане ясно за всички български граждани, че на България ще й бъде необходим граждански парламент. Някой ден партиите ще отстъпят място на гражданите да влязат в това управление. Това е, за което ние пледираме и всъщност направихме и изготвихме тази харта - харта за гражданско управление, основана на седем принципа, първият от които е повече власт на гражданите".

Пред дошлите на срещата кандидатът за държавен глава заяви, че ще работи да се сложи край на сегашното управление, което води страната към икономическа разруха и подкопава устоите на държавността. В по-дългосрочен план Петров ще настоява да се промени моделът, с който вече 22 години партиите ограбват хората:

България сега е министърпредседателска република, а не парламентарна, както е по конституция, каза Петров и призова на 23 октомври българите да не пропускат възможността да осъществят промяна, защото по неговите думи ще бъдем обзети от още по-голяма апатия и безпомощност. Според него сегашното управление подлага на натиск малкия и средния бизнес, който храни хората, и тази практика трябва да се прекрати.

„Започнах в началото с призива за този дебат. Тази лоша дума „бизнесът" в годините и тази хубава, приятна и добра дума „партията". В тези години малкият и средният бизнес, както в цяла Европа, хранеше българите. 95-96-97 процента от работните места в България, както и в Европа, се осигуряват от малкия и средния бизнес. И тук веднага трябва да направим това разграничение. Малкият и средният бизнес осигуряват хляба на хората, а големият бизнес винаги е осигурявал комисионните на политиците, без значение от какъв цвят са били те в прехода. Това е очевидно и всички знаем, че е така. Така е и по света".

Визитата на Алексей Петров в Търговишка област продължи със среща с избиратели в община Омуртаг и в село Плъстина, където е поканен от близо 600 души, подкрепили го с подписите си в предизборната кампания.