Алексей Петров за Борисов: Вдъхновител на терора в България
Алексей Петров за Борисов: Вдъхновител на терора в България / БГНЕС, архив
Алексей Петров за Борисов: Вдъхновител на терора в България
45907
Алексей Петров за Борисов: Вдъхновител на терора в България
  • Алексей Петров за Борисов: Вдъхновител на терора в България

Премиерът Бойко Борисов е престъпник, ако не назове името на този, който взриви колата на журналиста Сашо Диков. Това заяви в Асеновград кандидатът за президент Алексей Петров на среща със симпатизанти в читалище „Родолюбие".

Атентатът срещу Сашо Диков и събитията в Катуница той определи като режисиран сценарий за контролиране на вота.

Този акт срещу Сашо Диков категорично може да се квалифицира като терористичен, с политическо мотивирано насилие, подчерта в Асеновград Алексей Петров.

Борисов за пореден път от срещата, която имах тук с представители на малкия и средния бизнес, налага да квалифицирам поведението му като вдъхновител на терора в България. Освен това, което се случваше пред очите ни, активисти на ГЕРБ под патронажа на председателя Борисов да принуждават членове на други партии да се кандидатират за тези избори, по безпрецедентен начин се упражнява натиск наистина върху хора, които се определят в тази кампания с други партии, а не с ГЕРБ. В последно време това насилие се изражда и в тероризъм, в най-класическа форма, какъвто е случат с атентата срещу Сашо Диков. Премиерът Борисов е престъпник, ако не назове името, както той твърди, че го знае, на човека, който е извършил този атентат, и като премиер не вземе спешни мерки за неутрализирането на този човек. Премиерът Борисов не се държи наистина като премиер или ако е забравил, че е такъв, просто смятам, че ние, българските граждани, трябва да направим възможното да подсетим премиера Борисов за неговите ангажименти, за неговите задължения в такава ситуация. Призовавам медиите да настоявате Борисов да даде отговор кой е човекът, включително ако се наложи да бъде принуден, за да не връхлети наистина подобно насилие и друг журналист, защото наистина насилието срещу журналистиката в последните месеци, вече придоби качеството системност и за това може да бъде определено като сериозно проявление на тероризъм", каза още Петров.
Ролята на медиите в кризисна ситуация е от съществено значение, каза още кандидатът за президент. Той призова в тези избори българите да накажат фалшификата, защото по думите му в телевизионния дебат с кандидат-президентите: „Борисов е извадил фалшификата напред".

„Ролята, в която в сценариите на Борисов заемат пишман журналисти, негови придворни или финансирани от държавни пари, създават едно съмнение, че властта може да носи много сериозна отговорност за това, което се случва. Във всеки терористичен акт по целия свят от изключително важно значение наистина е ролята и поведението на медиите в такава кризисна ситуация. Когато определени медии, в този конкретен случай, проявяват тенденциозност, когато насочват вина в определена посока, това поражда съмнение, че това насилие, този атентат е режисиран. И целта на този атентат може да се окаже на по-късен етап, че е била да се отклони вниманието на хората от това, което трябва да се случва в тази кампания, а именно хората да наблюдават един дебат, в който кандидатите да се срещнат лице в лице, да предложат своите платформи, да кажат дневния ред, който предлагат на българското общество, да изразят своята визия за бъдещето на нацията, а ние виждаме, че в момента се случва съвсем нещо друго. Включително и в дебата става дума за един театър, за една режисура. Всички видяхте, че Росен Плевнелиев забравяше репликите си п овреме на дебата, т.е. той знаеше въпросите си предварително. Това, което беше организирано всъщност, казано на другите кандидати, че не участват в това състезание, и това е волята на Борисов. Аз съм информиран много добре за това", добави Алексей Петров.

Той обяви пред симпатизантите си в Асеновград, че обществен дебат е трябвало да има след ексцесиите в Катуница, които според него са по режисиран сценарий.

„Едни млади хора бяха употребени. Аз се възхищавам на енергията, която показаха. Проблемът е, че бяха насочени на неправилното място. В отговор на това, което се опитаха да пишат медиите на Борисов, че аз съм платил за отиването на футболните фенове в Катуница, казвам следното: Ако имах тази възможност, щях да го направя, но на тези млади хора щях да посоча точната цел, а адресатите са тези, които управляваха 22 години и разбира се, най-сериозният адрес е „Дондуков" 1, човекът, който режисира всичко това. Цар Борисов даде роля на цар Киро. Това се случи пред очите на всички, видяхме как пристигнаха хората, как полицията под команда трябваше да бездейства. Трябваш да се запали малка част от палатите, така се смяташе, че ще се излее част от енергията на несправедливостта или натрупаното чувство на несправедливост, само че поради неграмотността си, Борисов не знаеше, че си играе с огъня. Това на пръв поглед контролирано насилие, което той искаше да постигне, излезе от рамките на контрол и Борисов се принуди да покани президента само да се снимат, разбира се, и да покажат, че са заедно, защото това не се контролира по начина, по който те го направиха. След това се състоя консултативният съвет, президентът обслужи Борисов, като препоръчаха три мерки, едната от които беше засилено полицейско присъствие в малките населени места - т.е. да контролираме вота. Целта беше изпълнена, но замисълът беше тъкмо този - да се отклони вниманието, както ние имаме съмнение, че случващото се със Сашо Диков цели точно това", каза още кандидатът за президент Алексей Петров.