В неформална обстановка и все пак на работна среща, по покана на кандидата за кмет Атанас Атанасов и неговият екип с представители на малкия и среден бизнес в град Добрич, бяха обсъдени приоритетите и очакванията за развитие на устойчива бизнес среда. На срещата присъстваха и представители на ПП"Зелена партия", които подкрепят кандидатурата на Атанасов за кмет на Добрич.
Атанасов представи своите идеи за подобряване на бизнес климата в Добрич, като акцентира върху това, че според него трябва да се започне със стимулиране на съпричастността на всички граждани за закупуване и използване на местни стоки и услуги. С предложението си за създаване на марка „Произведено в Добрич", кандидатът за кмет е сигурен, че бизнесът ще получи необходимата подкрепа от местната общност. „...Създаване на регионална стратегия за пълното използване на местния потенциал и дадености за създаване на устойчива бизнес среда за малките и средни предприятия и предприемане на активни действия в посока широкообхватно промотиране на региона с цел привличане на стратегически инвеститори е пътят към успеха", каза той.
Всички фирми, доказали произход на своите стоки и услуги и отговарящи на националните стандарти, ще бъдат поместени в публичен регистър и ще имат право да използват марката „Произведено в Добрич". От друга страна, при провеждането на обществени поръчки в параметъра за брой разкрити работни места, предложението на Атанасов е да се добави „60% от заетите лица да имат адресна регистрация три месеца в град Добрич преди датата на обявяване". По този начин ще се даде възможност на местния бизнес да получи реален достъп до обществените поръчки.
Намаляването на такса битови отпадъци за фирми е друг инструмент, с който кандидатът за кмет смята, че общината реално ще подкрепи бизнеса в град Добрич. Пълната ревизия и икономически анализ на договорите за сметосъбиране, сметоизвозване, депониране, почистване, миене и зимно поддържане, ще дадат възможност да бъде намален размера на таксата за битови отпадъци и за гражданите. Предвижда се въвеждането на данъчни облекчения за фирми, извършващи производствена дейност на територията на община Добрич-град и с над 35 постоянно заети лица за отчетния период. Община Добрич трябва да бъде активна страна при провеждането на разговори за създаване на клъстери в различните отрасли.
Реорганизирането и оптимизирането на транспортната схема на град Добрич, приемането и прилагането на правила, гарантиращи равнопоставеност между всички участници, обслужващи обществения транспорт, ще допринесат за извършване на нови инвестиции в сектора, бе категоричен Атанасов.