- Калин Врачански извади шпага на великотърновска сцена
Най-обичаните герои на Александър Дюма - Тримата мускетари, извадиха шпаги на сцената на великотърновския театър. В ролята на Д'Артанян се въплъти любимецът на женската аудитория Калин Врачански. Снощи в старата столица се състоя премиерата на постановката „Тримата мускетари" на Театър „София".
Представлението се игра пред препълнената зала на Музикално-драматичния театър, а публиката обсипа с аплодисменти актьорската игра. "Тримата мускетари" е драматизация на Марк Рехелс по оригинала на Дюма. Заедно с "гасконеца" Врачански в представлението участват и неговите верни другари от студентските години. Мартин Гяуров играе Арамис, Борис Георгиев изпълнява ролята на Атос, а като Портос се изявява Милен Николов.
Новото приключение на четиримата е замислено от Атанас О'Махони, режисирал същата компания и в театралния хит "4 стаи". Той показва на публиката, че мускетарите са обикновени хора, които съчетават качества като чест, доблест и патриотизъм, поставяйки ги над собствения си живот.
Мартин Гяуров, Борис Георгиев и Калин Врачански
Театър „София" гостува за трети път на великотърновска сцена, а старата столица е един от първите градове, в които се представя постановката „Тримата мускетари". В националното турне на трупата до юни ще бъдат обиколени 13 града. Гастролиращият екип, който осъществява спектакъла, се състои от 40 човека, съобщи Екатерина Кънчева, зам.-директор на Театър „София".
Чуйте първия звуков файл.
Сценографията е дело на Петко Танчев, музиката на Красимир Тодоров, а сценичният бой на Борислав Илиев. На сцената са подредени големи бели платна, които чрез разместване и знаци определят мястото на действието. Спектакълът е много динамичен, наситен с кратки напрегнати диалози, сръчни дуели с шпага и акробатични изпълнения. Самият Врачански признава, че е имало леки контузии, докато са тренирали каскадите.
Чуйте го във втория звуков файл.
Нямам проблеми в съвместяването на театъра и снимките на сериала „Стъклен дом", всичко е въпрос на предварително планиране, каза още Калин Врачански. Той обаче не пожела да коментира повече работата си в нашумелия български сериал.