Монтана е първият областен център в страната, който има радиоуправляемо уличното осветление. Новата система ще работи по-прецизно и лампите ще светят само през тъмната част на денонощието.
Радиоуправението позволява в рамките на минута да се включи уличното осветление в целия град, като това е програмирано според астрономическия залез и изгрев на слънцето, съобщи кметът Златко Живков. До сега това е ставало ръчно на 140 електро-табла в различни части на града.
Изграждат се нови и се ремонтират част от старите уреди. До месец подобни трябва да се направят и в селата. Тогава ще бъде подписан и разделителния протокол с Електроснабдяване. Годишната програма за 2006 в частта електроуправление на осветлението е приключена до края на полугодието, обяви кметът Златко Живков.