Шест златни, един сребърен и два бронзови медала за България - това е равносметката за току-що приключилата в София на Световна купа по художествена гимнастика.

Боряна Калейн завоюва три титли на финалите на отделните уреди на Световната купа по художествена гимнастика в София.

ШЕСТ ЗЛАТНИ, ЕДИН СРЕБЪРЕН И ДВА БРОНЗОВИ МЕДАЛА ЗА БЪЛГАРИЯ, това е равносметката за току що приключилата в София Световна купа по художествена гимнастика! ОЧАКВАМЕ НАГРАЖДАВАНЕТО И ОБОБЩЕНИЕ НА ТУРНИРА!

Posted by Българска федерация художествена гимнастика - Официална страница on Sunday, 28 March 2021

Към титлите си на обръч, бухалки и лента тя добави и бронз на топка. Катрин Тасева пък завоюва бронз на бухалки, а на топка остана четвърта, предава gong.bg.

Боряна Калейн
БТА

Сребро за Боряна Калейн в индивидуалната надпревара (ВИДЕО)

Калейн се класира за финалите на четири уреда. Първо бе представянето й с обръч, където тя стана първа с оценка от 26,150, оставяйкш зад себе си Анастасия Салос и Линой Ашрам, които получиха оценки от 26,100 точки.

ЗЛАТЕН МЕДАЛ ЗА БОРЯНА КАЛЕЙН НА БУХАЛКИ КАТРИН ТАСЕВА С БРОНЗОВ МЕДАЛ🇧🇬🇧🇬🇧🇬 София Рафаели (Италия) със сребърен...

Другата българка в надпреварата - Катрин Тасева, се класира за финали на два уреда - топка и бухалки.

БТА

Златните момичета с първа титла от Световната купа в София (СНИМКИ/ВИДЕО)

На топка родните гимнастички се класираха една след друга. Боряна Калейн спечели бронз с 25, 500 точки, Тасева се класира на четвърто място - с 24, 400 точки

Фото Анна Недкова Шест златни, един сребърен и два бронзови медала от Световната купа по художествена гимнастика в София!

Победителка е Линой Ашрам с 26,500, а среброто спечели Алина Харнаско от Беларус, която получи оценка -  25,850 точки.