Голям интерес към програмата "Аз мога повече" отчитат от Бюро по труда- Кюстендил. "На ден се подават по около 30 заявления. Работим и с удължено работно време, до 18 часа, защото повечето хора свършват работа в 17 ч.", коментира за Дарик директорът Марийца Стоянова. Крайният срок е 30- ти септември.
Целева група по тази програма са лицата, наети по трудово правоотношение и самонаети, с изключение на заети на служебно, трудово или приравнено на него правоотношение в органите на държавната администрация, администрацията на органите на местното самоуправление, съдебната система, системите за народна просвета, МВР и МО, обясниха от Дирекция "Бюро по труда" в Кюстендил.
Схемата "Аз мога повече" ще предоставя обучение по професионална квалификация, по дигитална компетентност и изучаване на чужди езици. В схемата не са допустими професионални обучения по религия, селско, горско и рибно стопанство, услуги за дома, обществена сигурност и безопасност, информират от Бюрото по труда.
Заявления по схемата се приемат от 8.30 до 18 часа в стая №3 в Бюрото то труда в Кюстендил.
Ако работещ вече се е възползвал от ваучер по програмата "Аз мога", за изучаване на чужд език, където интереса бе най- голям, сега може да кандидатства за ваучер, но в курсовете за професионална квалификация, защото няма право на нов чуждоезиков курс.