Местоположението на България и климатичните условия създават среда за съществуването на множество растения и билки. Една от тях е Трибулус терестрис, известна в традиционната българска медицина с името "Бабини зъби". Вдруги части на света го наричат котешка глава, бикова глава, дяволски тръни, дяволска мигла.

Имената на билката идват от любопитния й външен вид, който включва окосмени стръкове и листа, и малки шипове върху плода. Билката се среща в Южна Европа, части от Западна Азия и в Китай.

Биоактивният компонент на това лечебно растение насърчава производството на лутенизиращ хормон. Това се отразява на хормоналния баланс в организма на потребителя.

При мъжа се повишават тестостероновите нива, от което следва засилване на потентността, удължаване на ерекцията, подобрено качество на половия акт.

Ако билковият продукт от бабини зъби се употребява от жена, растат стойностите на естрогена и последицата е повишеното либидо.

Положителните ефекти от приема на продукти с бабини зъби засягат мигрена и невралгии, бронхити, коклюш, спазми на жлъчните пътища, възпаления на половите органи.

Отвара от бабини зъби

Билковата отвара от бабини зъби, която ще получите, помага също при хипертония, шипове, болки в ставите с възпаление и съдейства при зарастването на рани.

Ето как се приготвя:

Пет супени лъжици от билката се варят един час в литър вода на слаб огън. След като отдръпнем съда от огъня, доливаме течността отново до литър. Оставяме да престои 24 часа и прецеждаме през филтърна хартия - това е важно, защото билката е с иглички и през цедка част от тях могат да попаднат в готовата отвара.

Вижте още:

Ментата - истински дар от природата

Куркума - билката, която лекува 600 болести

Плевелът, който лекува 101 болести

Годжи бери - тайната на тибетските лечители