Прокуратурата работи по 2 преписки- за купуване на гласове и за фалшиви удостоверения за гласуване на друго място
Прокуратурата работи по 2 преписки- за купуване на гласове и за фалшиви удостоверения за гласуване на друго място / netinfo

2 преписки са образувани в Районна прокуратура Кюстендил във връзка с изборния ден. Постъпил е сигнал на председателите на секции с №- 14, 15, 16 и 17 в ПГ по лека промишленост Кюстендил за неистински удостоверения за гласуване на друго място. Сигналът е предаден на полицията и се проверява, съобщи за Дарик дежурният прокурор в Окръжна прокуратура Камелия Стефанова. 

Районна прокуратура- Кюстендил се е самосезирала от репортаж за купуване на гласове в ромския квартал "Изток" на Кюстендил, излъчен по Нова ТВ. Данните от видеоматериала се проверяват от полицията.