Републиканска шампионка по художествена гимнастика сред „Големите надежди“ на Варна
Републиканска шампионка по художествена гимнастика сред „Големите надежди“ на Варна / Нова - „Големите надежди“

Републиканска шампионка по художествена гимнастика бе сред най-обещаващите таланти на провелия се днес във Варна кастинг за най-новото шоу на Нова „Големите надежди”.

След варненската сензация Атанас Колев, който стигна до финала във втория сезон на X Factor, сега морската столица отново доказа, че музиката и спортът вървят ръка за ръка повече от успешно. 13-годишната гимнастичка изпълни емблематичната песен „Да те жадувам“ на Сигнал и доста по-сложната „Hurt” на Кристина Агилера, с които сериозно впечатли кастинг екипа. Любопитна подробност е, че майката на момичето съвсем случайно разбрала за таланта на детето си. Наскоро, докато била вкъщи, чула как дъщеря й разучавала песни съвсем сама. Затова и днес не се поколебала и побързала да я доведе на кастинга.

В лицето на друг талант пък Варна отново доказа традициите си в рап жанра. 10-годишен самоук рапър развесели журито с изпълнението на „Кралете на дрифта“ на Бате Сашо и DJ Monkey. На въпроса от колко време се занимава с пеене, малкият рапър съвсем непринудено отговори „От няколко дни!“. Оказа се, че самородния талант обожава да слуша и танцува рап и хип-хоп и обича повече да съчинява текстове, отколкото да пее песни.

Впечатляващ беше не само броят на музикалните деца от Варна и региона, но и артистичността, уверено сценично присъствие и сериозен музикален репертоар. Морската столица беше петият град, който домакинства на кастинг турнето на шоуто „Големите надежди“ на Нова. Утре „Големите надежди“ продължават своето турне в Бургас (31 януари), а след това ще пристигнат в Пловдив (1 и 2 февруари) и Благоевград (4 февруари). Финалът на кастинг маратона ще настъпи в столицата, където прослушванията ще продължат цели три дни (от 3 до 5 февруари).