В детските анимационни филми има повече насилие, отколкото във филмите за възрастни, предаде Франс прес, позовавайки се на изследване, публикувано в British Medical Journal.
Според изследването рискът героите от детските анимационни филми да загинат или да бъдат убити е близо три пъти по-голям в сравнение с този във филмите за възрастни.
Главният герой умира в две трети от анимационните филми за деца, което е наполовина по-рядко във филмите за големи. Изследването се позовава на най-успешните анимационни филми - от "Снежанка и седемте джуджета" от 1937 до "Снежната кралица" от 2013.
Неговите автори забелязали също, че родителите на главните герои са пет пъти по-изложени на риск да умрат в анимациите за деца.
Начинът, по който героите намират смъртта си, е много разнообразен: от куршум в "Бамби", "Покахонтас" и Питър Пан", от хладно оръжие в "Малката русалка" и "Спящата красавица", от нападение на животни в "Търсенето на Немо" и "Тарзан".
Изследването не е установило покачване на степента на насилие от 1937 година, когато излиза анимацията "Снежанка", в която злата царица, преследвана от разярените джуджета, умира, падайки в пропастта.
Източник: БТА