Перфектно си ”изиграха картите” представителите на частното обвинение по делото срещу Георги Цветанов, което се гледа днес на последна инстанция, пише Народно дело. Иван Томов и Борислав Люцканов оттеглиха жалбите си срещу решението на апелативната инстанция, която потвърди доживотния затвор и по желание на родителите на убитата Радостина Евтимова поискаха върховния съд да потвърди изцяло наказанието за Георги Цветанов.
„Направихме това, за да няма възможност за връщане на делото на първа инстанция“, обясни адвокат Иван Томов. На практика по този начин се обосновава липсата на шанс за измъкване от наказателна отговорност на Георги, уточниха защитниците на почерненото семейство.
По време на процеса Цветанов не е присъствал. Неговата защита пледира същите възражения, които са изложили на първа и втора инстанция.