В Сливенски регион почти няма проблеми със закриване на болници, единствено има старо преструктуриране на болниците в Котел и Твърдица, а новозагорската работи, макар и с намалени клинични пътеки, каза пред Дарик председателят на КНСБ в Сливен Тодор Иванов.
„Обаче много често се впряга каруцата пред коня, здравната реформа не е обезпечена със средства и обявените от министъра на здравеопазването д-р Божидар Нанев 30 милиона лева не могат да стигнат за спешните кабинети. Много често се правят реформи, като се слуша само лекарското съсловие. Вярно е, че лекарите имат право да имат по-добри условия на труд, но и хората трябва да могат да получат адекватна медицинска помощ", каза още Тодор Иванов. Той заяви, че синдикатите не са търсени като страна по преговорите по здравната реформа, въпреки че обединяват милиони осигурени лица и че разговори трябва да се водят и с работодателите, които плащат здравните осигуровки и пълнят касата. Според Иванов реформата не е обмислена много добре и трябва да се има предвид тежкото положение в балканските и селски региони и тези със смесено население, за да може да има равнопоставеност при получаването на медицинска помощ.
Лекарите от закритите болници са висококвалифицирани и те ще си намерят мястото, независимо дали в частна, държавна клиника, в спешната помощ или в чужбина. Лошото е, че хора които имат нужда от помощ, ще загубят тези кадри, които ще отидат другаде. Лекарските услуги някъде ще се сгъстят, а другаде дотолкова ще се разредят, че ще има опасност по селата да се лекуват със знахарство, коментира още Иванов.