Председателят на Комисията за борба с корупция към ВСС Цони Цонев предложи в Закона за класифицираната информация и членовете на съвета да бъдат включени като имащи право на достъп до такава информация, тъй като отсъствието на разрешение в текста води до подобни скандали. Цонев предложи инспекторатът към ВСС да провери двете дела срещу Людмил Стойков и Марио Николов, които се цитират в доклада на ОЛАФ.
От своя страна шефът на инспектората Ана Караиванова предложи да се направи съвместна група между Комисията за борба с корупция към ВСС и инспектората и да се провери движението на тези дела, да се провери дали има забавяне и какво точно се е случвало. Главният прокурор Борис Велчев направи два извода от доклада. Той прие перпоръките на ОЛАФ делата да се гледат като свързани и посочи, че прокуратурата вече ги е иззела от цялата страна, а Върховната касационна прокуратура ги разследва като цяла организирана престъпна дейност. Велчев прие и препоръката за по-голямо съдействие с ОЛАФ.
Председателят на Върховния касационен съд Лазар Груев съобщи, че миналата седмица е разпоредил да се анализират всички решения по тези дела и представи пред съвета цялата документация по тях. От образуването им в края на 2006 година досега той посочи, че не е видял необосновано забавяне, органите са се произнасяли ритмично, актовете са сериозно мотивирани и над 15 пъти съдиите са се произнасяли по мерки за неотклонение и забрани за напускане на страната. В края на заседанието магистратите взеха решение инспекторатът и група от Комисията за борба с корупция към Висшия съдебен съвет да разгледат двете дела.