Велбъжд победи дубъла на Левски на Герена
Велбъжд победи дубъла на Левски на Герена / Влади Владимиров, архив

Първа победа в контролните си срещи постигна отборът на ФК "Велбъжд". Успех с 3:4 като гост на дублиращия тим на "Левски" на "Герена". Футболистите водени от Юлиян Кръстев тръгнаха за София в 06, 30 часа, а срещата започна в 09,00 ч. Още сънени, кюстендилци допуснаха два гола до 6- та минута. Кирил Вълов намали на 2:1 през първите 45 минути.

Юношата на "Велбъжд" Калин Стоянов изравни за 2:2 и за 3:3, а крайното 3:4 оформи Александър Александров- Аци.

"Стана хубав мач и най- вече бе добра проверка за отбора. Изпробвах и някои други схеми със състава", каза за Дарик Юлиян Кръстев. Той започна двубоя със следния състав: Кирил Кирилов, Адриян Бачовски, Милчо Милчев, Иво Велинов, Александър Георгиев, Бисер Методиев, Кирил Мицов, Велизар Мирчев, Мирослав Петров, Кирил Вълов, Урош Душанич. След почивката в игра влязоха още Николай Петков, Калин Стоянов, Жорж Георгиев, Николай Наков, Йордан Йовчев, Александър Александров, Ваньо Горчаков, Атанас Пенков.

Следващата планирана контролна среща за "Велбъжд" е в сряда срещу "Банско".