Училище Христо Ботев участва в конкурса Иновативни практики в управлението
Училище Христо Ботев участва в конкурса Иновативни практики в управлението / archiv.DarikNews

Начално училище „Христо Ботев"- Плевен участва в отбора на Регионалния инспекторат по образованието - и представя област Плевен в конкурса "Иновативни практики в управлението", организиран от министерството на образованието. Ръководител на отбора е Даниела Бачовска - Кожухарова - началник на отдел Инспектиране и организационно - методическа дейност в РИО.
Цветелин Горанов, директор на НУ „Христо Ботев" - Плевен и член на отбора на РИО Плевен в престижната надпревара разказа: "Учениците са основните участници в доброволните дейности за опазване на българската природа. Участвайки непосредствено в мероприятията, те имат уникалната възможност да се докоснат до красотата на природата и да придобият ценни познания и умения, които не могат да бъдат научени в класната стая. Природата не е даденост, а дар, за който ние - хората, трябва да се грижим и пазим. На това учим и децата"!
Цветелин Горанов сподели още: ":всички учители в училището се ангажираха в работата по осъществяване на планираните дейности. На информационни срещи запознахме родителите с инициативата и получаваме пълната им подкрепа в реализиране на идеята - всички заедно да работим за опазване на красивата природа на България, за повишаване екологичната култура на подрастващото поколение, за привличане на нови последователи.
Стартирахме реализирането на проекта с анкета сред учениците за уточняване на нивото на знания и компетентности, свързани с екологичното образование. В създадената Занаятчийска екоработилница първокласниците изработиха маски и моливници от рециклирана хартия и направиха кътове във всяка класна стая.
Във фоайето на училището е представена изложба от детски рисунки и колажи на тема „Природата - безценен дар". Колажите са направени от учениците от ІV „В" клас от употребявани материали: найлонови торбички, стари списания, салфетки, капачки и др. и представят иновативни идеи за опазване на природата.
На 22 март предстои Пролетен бал с тоалети и аксесоари, изработени от самите второкласници от рециклирани материали. Тогава ще бъде представена и презентация по темата Природата - безценен дар. Балът ще завърши с викторина, представяща придобитите знания".
Промяна в начина на мислене, екологично образование, повишаване на общата култура и възпитаването на младежта за опазването на българската природа - това са днес едни от главните задачи, които стоят пред всички нас - училище, бизнес, медии, пред цялото общество.