Спортен клуб по художествена гимнастика "Велбъжд" постигна нов престижен успех на Държавните първенства. Биляна Везирска спечели бронзов медал на съчетания без уред, на шампионата в "А" категория. Състезателката на треньора Валя Машова се класира 6- та в многобоя от 60 участнички, при девойки младша възраст. Биляна Везирска е 5- та на въже и 6- та на топка.

Това бе първото републиканско първенство за гимнастичката, след като миналата година счупи ръка преди шампионата. "Биляна тренира много съзнателно през цялата година. Игра много добре и сме много доволни от представянето й", каза пред Дарик треньорът Машова.
Отборът на "Велбъжд", при девойките младша възраст се класира на 8- мо място от 25 клуба, в състав- Биляна Везирска и Снежана Митова. Жените са на 12- то място. Първенството бе във Велико Търново.

Кюстендилският клуб се готви за 33- тия Международен турнир "Кюстендилско лято", който ще се проведе на стадион "Осогово" на 14 юни.