Варна пак първенец по цени на жилищата
Варна пак първенец по цени на жилищата / Sofia Photo Agency

Пазарните цени на жилищата през второто тримесечие на годината са се понижили с 1,6 на сто спрямо предходните три месеца, показват данните на националната статистика. През периода април-юни цените са паднали с 6,4 на сто в сравнение със същия период на миналата година.

През второто тримесечие на 2011 г. спрямо предходното е регистрирано намаление на цените в 23 от областните градове, като по-значително е във Велико Търново - с 5,5 процента, Габрово – с 5,4 на сто, Видин и Пловдив - с по 4,7 процента. Увеличение на цените е регистрирано в останалите областни градове.

Средната пазарна цена на жилищата за страната през второто тримесечие на 2011 г. е 908.98 лв./кв. метър. Най-високи са средните цени във Варна – 1508,67 лв./кв. м, следвана от София (столица) – 1465,79 лв./кв. м, и Бургас – 1163,02 лв./кв. метър.