ФК Велбъжд тръгна с 6:1 срещу Германея
ФК Велбъжд тръгна с 6:1 срещу Германея / netinfo

С приятен за окото футбол, особено през първите две части, ФК "Велбъжд" победи с 6:1 "Германея"- Сапарева баня в първата си контрола. Гостите поведоха с гол на капитана Костадин Джоргов в 10 мин., последваха 6 попадения за "Велбъжд"- 2 гола на Велизар Мирчев, Кирил Христов, Адриян Игов, Александър Николов и Кирил Мицов.

Кметът Петър Паунов гледа мача в компанията на президента на клуба Виктор Янев. Над 100 фенове бяха на стадион "Странджата", сред тях и президентът на ПФК "Велбъжд- Кюстендил" Валери Ненов.

"Доволен съм от играта на момчетата, реализираха някои от новите тактически указания. Получи се добър мач за нивото, на което сме до момента. Нормално е да има и грешки", заяви старши треньорът на "Велбъжд" Росен Илков. / Чуй /

"Велбъжд" ще е един от най- добрите отбори в групата, а ние ще се опитаме да сглобим състав, с който да запазим мястото си във "В" група", каза ст. треньорът на "Германея" Борис Кръстев.

В първото полувреме от 30 минути Росен Илков заложи на- Ник. Георгиев, К. Христов, Ив. Странджов, Иво Велинов, Р. Петров, К. Мицов, Б. Методиев, Вел. Мирчев, Мартин Подвързачов, Рад. Джогански и Св. Михайлов.

През вторите 30 минути играха- Ник. Георгиев / Мартин Халваджиев /, Ив. Иванов, Антон Данчев, Адр. Бачовски, Ник. Иванов, Юли Кръстев, Св. Момчилов, Адр. Игов / Рад. Джогански /, Ал. Николов, К. Мицов и Св. Боянов.

През последните 30 минути на терена за "Велбъжд" бяха- М. Халваджиев, Иво Велинов, Ив. Иванов, Р. Петров, Св. Михайлов, Ив. Странджов, Св. Момчилов, Юли Кръстев, Рад. Джогански / Вел. Мирчев /, Ал. Петров и Емил Чолаков.

Следващата контрола за кюстендилци е в сряда- 23 юли срещу "Миньор 1919", от 18 ч. на стадион "Странджата".