Удари за определяне на краен победител решиха оспорвания финал на Общинските ученическите игри по футбол във възрастта ХІ- ХІІ клас във В. Търново. На стадиона в Леденик в решителния мач за титлата се срещнаха отборите на Професионалната гимназия по строителство , архитектура и геодезия “Ангел Попов и на Езикова гимназия “Проф. А. Златаров”. В редовното време двубоят завърши 1:1. Бъдещите строители откриха резултата в 74- ата минута с попадение на Иван Петков, който с помощта и на силния вятър намери сглобката от над 40 метра. Ангел Млъзев изравни три минути преди края на редовното време, засичайки с глава центриране на Кристиян Манев и докара мача до дузпи. При тях възпитаниците на учителя Николай Гемижев бяха по- точни и с общ резултат 6:5 вдигнаха купата. Трофеят на ПГСАГ “А. Попов” бе връчен от спортния експерт в Община В. Търново Йордан Дурчев. Колегата му Георги Давидов, който е съдия в елита от лятото насам, пък ръководи мача.

Преди това Езикова гимназия елиминира на полуфинала Старопрестолната гимназия по икономика с 2:0, а ПГСАГ “А. Попов” разгроми с 8:0 СОУ “Г. С. Раковски”, което се яви само с осем състезатели, които при 1:5 се отказаха да доиграват срещата и бе присъден служебен резултат.