Нова победа за свищовлии във В група, горнооряховци с домакинска загуба
Нова победа за свищовлии във В група, горнооряховци с домакинска загуба / Дарик нюз, архив

Отборът на „Академик" /Свищов/ се наложи с убедителното 8:0 над „Чавдар" /Троян/ в двубой от 18- тия кръг на Северозападната „В" група и направи нова крачка към професионалния футбол. Десислав Русев даде тон за победата с попадение още в 5-ата минута за лидера в класирането. Добрин Петров покачи на 2:0 след още 180 секунди. В 12- ата минута Тодор Тодоров направи 3:0. Този резултат се запази до почивката, а след нея паднаха още пет попадения. Добрин Петров се разписа в 52-ата минута, а след него това сториха още Тодор Тодоров (58), Десислав Русев (77 от дузпа), Кирил Фидин (90) и играещият треньор Борислав Борисов в добавеното време на мача.
След кръга „студентите" имат 43 точки четири преди края води с с шест пред вторите в класирането „Червен бряг" и „Ботев" /Козлодуй/.

Козлодуйци измъкнаха минимална победа с 0:1, като гости на друг тим от региона „Локомотив" в Горна Оряховица. Единственото попадение в срещата бе дело на Цветан Цветанов в 43- ата минута. След зегубата „железничарите" остнаха на осмо място с 19 точки.