ОУ ”Св. св. Кирил и Методий” в Зимница тази година се включи в световната инициатива за борба срещу насилието в училище. Под мотото „Не на тормоза в училище!” деца и учители показаха съпричастност към идеите на Световния ден за борба с тормоза, известен още като Ден на розовата фланелка. Научили за значението на тази инициатива, за повода на създаването й през 2007 г. малките с готовност се присъединиха като се появиха на училище с розови тениски, якета, шалчета. Издигайки своите лозунги с посланията: „С насилието – до тук!”, „Да спрем обидите!”, „Не на тормоза!” учениците с песни и танци заявиха избора си – доброта и сътрудничество, а не агресия и омраза.
„Денят на розовата фланелка“ се отбелязва в последната сряда на февруари. За пръв път е проведен в Канада, където участниците носят розово, за да символизират своята позиция и неприемане на тормоза в училище. Всичко започва като протест срещу инцидент, свързан с тормоз в едно училище в канадската провинция Нова Скотия. Тогава събитието е организирано от двама ученици – Дейвид Шепърд и Травис Прайс. При откриването на учебната година през септември 2007 г. в тяхното училище група по-големи ученици се подигравали и тормозили един деветокласник, че дошъл на училище облечен с розово поло, докарвайки го до плач. На следващия ден споменатите по-горе двама ученици решили да купят и разпространят сред съучениците си 50 розови тениски в подкрепа на тормозения техен съученик. Тази инициатива бързо става популярна сред учениците от други училища чрез sms-и, имейли, както и след публикации в печатните медии и предавания по телевизията.
През 2008 г. премиерът на Британска Колумбия Гордън Кембъл обявява 27 февруари за ден срещу тормоза в училище. На следващата година на 25 февруари 2009 година също много ученици честват този ден, идвайки в училище по розови тениски и други розови дрехи, на които пише „Тормозът спира тук“ и „Ден на розовата фланелка“. Скоро тази инициатива на канадските ученици се подема и от хиляди училища по целия свят и през 2011 г. около 1 млн. ученици от над 25 страни честваха този ден.